Bowling OPR Bowling OPR Boisko Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Korty tenisowe OPR
Wielkopolanie triumfują w turnieju mikstów Warta Cup

W weekend Ośrodek Przywodny Rataje po raz kolejny zapełnił się najlepszymi siatkarzami z całej Polski. W turnieju par mieszanych bezkonkurencyjni okazali się być reprezentanci Wielkopolski – Kamila Płaczek i Michał Muszyński. W programie Warta Cup zaplanowano jeszcze turniej żeński, który odbędzie się 2 lipca.

Warta Cup 2017 to największe amatorskie przedsięwzięcie siatkówki plażowej, jakie organizowane jest w Poznaniu i jego najbliższej okolicy. Cykl rozpoczął się turniejem męskim, po którym nadszedł czas na rozgrywki mikstów, czyli drużyny złożonej z kobiety i mężczyzny. Do rywalizacji zgłosiło się 57 zespołów z całej Polski, ale w turnieju mogły wziąć udział tylko 24. Gdyby organizatorzy przyjęli wszystkie zgłoszenia, turniej trwałby 3 dni.

Po blisko 10 godzinach siatkarskich emocji bezkonkurencyjni okazali się być Kamila Płaczek (wybrana najlepszą zawodniczką Warta Cup) oraz Michał Muszyński, którzy wygrali wszystkie spotkania. Potwierdzeniem ich dominacji był mecz finałowy, w którym oddali Natalii Bogdanowicz z Ozorkowa oraz Robertowi Kozłowskiemu z Warszawy zaledwie 15 punktów. wtóruje mu partnerka z Jankowa Przygodzkiego, która została. MVP zawodów został Robert Kozłowski z Warszawy. Organizatorzy przyznali również nagrodę specjalną – najsympatyczniejszym zawodnikiem turnieju został Piotr Mendyka z Poznania.

W zawodach nie zabrakło sportowych niespodzianek. Stawiani w roli faworytów Anna Urych-Turska i Szymon Śmietana z Poznania zakończyli udział w Warta Cup już na ćwierćfinale. Ich pogromcami okazali się być Wiktoria Woźniak oraz Damian Marcjan ze Słupcy, którzy ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu. W meczu o brąz o dwie piłki lepsi od nich okazali się Joanna Szczepaniak i Tomasz Kotecki z Wrześni. Dużym zaskoczeniem było również niespodziewanie szybkie zakończenie rywalizacji przez parę Julia Jurczyk-Bura i Orest Bury. Drużyna ze Stargardu wygrała tylko jedno spotkanie i zajęła miejsca 13-16. Przypomnijmy, że Julia wraz z Anną Urych-Turską stały na podium profesjonalnych rozgrywek Plaża Open w Pile.

Cztery najlepsze zespoły podzieliły między siebie 1500 złotych oraz nagrody rzeczowe przygotowane przez organizatora – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz sponsora – Browar Fortuna. Partnerami Warta Cup 2017 są portal napiachu.pl, Radio Afera oraz firma Todo. Najlepsi siatkarze turnieju zostali również uhonorowani piłkami do siatkówki plażowej. W harmonogramie Warta Cup 2017 pozostał jeszcze turniej kobiet, który odbędzie się 2 lipca. Organizatorzy przyjęli już komplet zgłoszeń, ale cały czas dopisują chętnych na listę rezerwową. Opłata za udział w turnieju wynosi 30 złotych za parę. Można jej dokonać w dniu zawodów, ale wcześniej należy zgłosić chęć udziału mailowo na adres organizatora wartacup@posir.poznan.pl. Szczegółowe informacje o turniejach znajdują się poniżej.

Nagrody we wszystkich turniejach cyklu Warta Cup:
1 miejsce – 750zł
2 miejsce – 450zł
3 miejsce – 200zł
4 miejsce – 100zł
Trzy najlepsze drużyny nagrodzone są pucharami. Spośród wszystkich uczestników każdego z turniejów Warta Cup 2017 wybierani zostają MVP (najlepszy zawodnik/zawodniczka), którzy otrzymują dodatkowe nagrody.

Program Warta Cup 2017:
21.05 turniej męski – zwycięstwo pary Szczechowicz/Radzikowski
11.06 turniej mikstów – zwycięstwo pary Płaczek/Muszyński
02.07 turniej żeński – start godzina 9:00

Więcej informacji o turnieju na stronie www.wartacup.posir.poznan.pl

Wyniki turnieju mikstów Warta Cup 2017:
1. Kamila Płaczek/Michał Muszyński
2. Natalia Bogdanowicz/Robert Kozłowski
3. Joanna Szczepaniak/Tomasz Kotecki
4. Wiktoria Woźniak/Damian Marcjan
5-6. Anna Urych-Turska/Szymon Śmietana
5-6. Kamila Piątek/Mateusz Skrzypiński
7-8. Olga Filipiak/Andrzej Stankowski
7-8. Joanna Przybylska/Bartosz Czerwonka
9-12. Paulina Pachurka/Aleksander Poznański
9-12. Anna Gudowicz/Michał Wilk
9-12. Magdalena Wąs/Kirył Rumiancew
9-12. Jagoda Radzewicz/Marek Zieliński
13-16. Monika Lewandowska/Wojciech Kulik
13-16. Julia Jurczyk-Bury/Orest Bury
13-16. Marta Niezgoda/Piotr Mendyka
13-16. Magdalena Brzykcy/Piotr Rześny
17-24. Anna Graczyk/Krzysztof Gnabasik
17-24. Nicoletta Ignaszak/Jakub Łukaszewski
17-24. Oliwia Czechowicz/Jakub Cynkiel
17-24. Aleksandra Bekas/Tomasz Guziałek
17-24. Joanna Duszak/Patryk Cabański
17-24. Anna Szukała/Konrad Szmyt
17-24. Luiza Kwiatek/Bartosz Rubaszewski
17-24. Danuta Barczyszyn/Robert Krotoski

Więcej zdjęć  turnieju znajdziesz tutaj.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Grafika, tutajhonorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Rataje
os. Piastowskie 106a
61-164 Poznań
tel: (61) 871 06 42
Menu