Bowling OPR Bowling OPR Boisko Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Korty tenisowe OPR
Siatkarskie emocje znów zagoszczą w Poznaniu

Jeszcze nie opadły emocje po Plaży Wolności, a Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji szykują już kolejne sportowe wydarzenie. W najbliższą niedzielę na boiskach Ośrodka Przywodnego Rataje na osiedlu Piastowskim odbędzie się turniej mikstów w siatkówkę plażową – Warta Cup 2017. Do Poznania zjadą się 24 drużyny mieszane z całej Polski. To największe amatorskie przedsięwzięcie tego typu w okolicy.

Cykl Warta Cup 2017 rozpoczął się 21 maja od turnieju męskiego. Wzięły w nim udział 32 zespoły z całej Polski. Poznańscy kibice podziwiali wtedy w akcji 4 profesjonalne pary, które ponownie oklaskiwali podczas profesjonalnych zawodów Lotto Plaża Wolności Poznań 2017. Tym razem na boiskach Ośrodka Przywodnego Rataje zobaczymy 24 siatkarskie pary, które zaprezentują swoje umiejętności w kategorii mikst. Oznacza to, że każda z drużyn składać się będzie z kobiety i mężczyzny. – Zainteresowanie turniejami Warta Cup od samego początku jest ogromne – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Zbigniew Madoński. – Zapisanych drużyn starczyłoby na dwa, a nawet trzy takie turnieje – dodaje. W programie cyklu są jeszcze rozgrywki żeńskie, który odbędą się 2 lipca. Na niego również organizatorzy przyjęli już komplet zgłoszeń. – Do turnieju kobiecego przyjmujemy zapisy na listę rezerwową – mówi Norbert Nowicki, zastępca kierownika Ośrodka Przywodnego Rataje. – Jeśli któraś z zapisanych wcześniej drużyn odwoła swój przyjazd, wtedy będzie szansa zajęcia jej miejsca – zachęca gospodarz turnieju.

Na liście uczestników znajdują się pary występujące na co dzień w rozgrywkach amatorskich. Nie brakuje również bardziej doświadczonych zawodników, występujących w turniejach rangi Mistrzostw Polski czy Akademickich Mistrzostwach Polski. Swój występ zapowiedziały między innymi Anna Urych-Turska oraz Julia Jurczyk, które stawały razem na podium Plaży Open. Tym razem przyjadą wraz z partnerami, by zmierzyć się o tytuł najlepszej pary Warta Cup 2017. Jedno jest pewne – w niedzielę będziemy świadkami wspaniałych sportowych emocji. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godzin popołudniowych.

Organizatorzy przygotowali dla zwycięzców atrakcyjną pule nagród w wysokości 1500zł do podziału na 4 najlepsze drużyny. Każdy z uczestników otrzyma profesjonalną koszulkę sportową (mężczyźni) lub top (kobiety), w której wystąpi w turnieju.

Warta Cup 2017 to cykl trzech turniejów, które odbywają się w malowniczej scenerii boisk piaszczystych nad rzeką. Rywalizacja przebiega w kategoriach: żeńskiej, męskiej i par mieszanych. Opłata za udział w turnieju wynosi 30 złotych za parę. Można jej dokonać w dniu zawodów, ale wcześniej należy zgłosić chęć udziału mailowo na adres organizatora wartacup@posir.poznan.pl. Szczegółowe informacje o turniejach znajdują się poniżej.

Nagrody we wszystkich turniejach cyklu Warta Cup:
1 miejsce – 750zł
2 miejsce – 450zł
3 miejsce – 200zł
4 miejsce – 100zł

Trzy najlepsze drużyny zostaną również nagrodzone pucharami. Spośród wszystkich uczestników każdego z turniejów Warta Cup 2017 zostaną wybrani MVP (najlepszy zawodnik/zawodniczka), który zostanie uhonorowany dodatkowo.

Program Warta Cup 2017:
21.05 turniej męski – zwycięstwo pary Szczechowicz/Radzikowski
11.06 turniej mikstów – start godzina 9:00
02.07 turniej żeński – start godzina 9:00

Więcej informacji o turnieju:
www.wartacup.posir.poznan.pl

Plakat Warta Cup 2017

 

 

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Grafika, tutajhonorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Rataje
os. Piastowskie 106a
61-164 Poznań
tel: (61) 871 06 42
Menu