Bowling OPR Bowling OPR Boisko Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Korty tenisowe OPR
Ranking POSiR w siatkówce plażowej 2017

Skończyły się wakacje, rozpoczęła się szkoła, a wraz z nią ruszył siatkarski sezon halowy. Zanim jednak będziemy podziwiać tę dyscyplinę na salach czas podsumować to, co wydarzyło się na piasku. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w zakończonym właśnie sezonie zorganizowały oraz współorganizowały sześć turniejów popularnej plażówki.

Dzięki temu mieszkańcy Wielkopolski i nie tylko mieli okazję rywalizować w: Lotto Plaża Wolności Poznań 2017, Warta Cup 2017 oraz Chwiałka Open 2017. Pierwsze z z nich, to oczywiście rozgrywki profesjonalne z licencjami i rankingami. W myśl zasady traktuj amatorów jak zawodowców postanowiliśmy przygotować rankingi z turniejów amatorskich organizowanych przez POSiR. W zestawieniu naszym pominęliśmy osiągnięcia z Lotto Plaży Wolności, ponieważ wliczanie ich mijałoby się z celem. Cieszymy się jednak, że zarówno w Warta Cup jak i Chwiałce Open wystąpili zawodnicy, grający na co dzień w turniejach profesjonalnych. Ranking siatkówki plażowej POSiR 2017 można traktować z lekkim przymrużeniem oka. W wielu miejscach pokazuje on jednak obecną siłę zespołów amatorskich i półprofesjonalnych. Wszystkie zawody organizowane przez POSiR cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a limity zgłoszeń osiągane były w zawrotnym tempie. Już dziś zastanawiamy się nad formułą przyszłorocznych rozgrywek, tak aby uczynić je jeszcze ciekawszymi. Miniony sezon pozwala nam dumnie spojrzeć na zestawienia najlepszych siatkarzy i siatkarek. Oprócz najlepszych uczestników z Wielkopolski znalazły się w nich zespoły z całej Polski, w tym kilka zawodowców.

Ranking męski

Na pierwszym miejscu rankingu męskiego uplasowali się Tomasz Wierzbicki i Dariusz Tkaczuk. Co ciekawe nie wygrali oni żadnego z naszych turniejów, ale drugie miejsce w Warta Cup i trzecie w Chwiałka Open dało im prowadzenie w naszym zestawieniu. Reprezentujący Wrocław siatkarze, to stali bywalcy poznańskich imprez. Na swoim koncie mają między innymi triumf w Beach Volley Festiwalu w 2016 roku oraz miejsca 9-12 na tegorocznej Plaży Wolności. Darek wziął również udział w mikstach Chwiałki Open. Wraz z Martyną Tracz zajął w nich czwartą pozycję. Na najniższym stopniu rankingowego podium uplasował się Tomasz Jaroszczak, który zajmując lokaty 7-8 na Warta Cup i 2 na Chwiałce, wyprzedził w rankingu między innymi Piotra Janiaka, Sebastiana Kaczmarka czy Marcina Szczechowicza. Pełne zestawienie znajdziecie tutaj.

Ranking mikstów

Jeśli któryś z czytelników zastanawiał się dlaczego rankingi tworzy się osobno, skoro gra się parami, powinien zapytać o to Damiana Marcjana. Czwarte miejsce z Wiktorią Woźniak w Warta Cup oraz triumf z Klaudią Parczyńską we Chwiałce Open dały mu pozycję lidera klasyfikacji POSiR. Kolejne cztery miejsca zajęli ex aequo Kamila Płaczek, Michał Muszyński, Joanna Szczepaniak i Tomasz Kotecki. Pierwsze dwie wymienione osoby były bezkonkurencyjne w turnieju rozegranym na Ośrodku Przywodnym Rataje, a na basenie letnim Chwiałka zakończyły rywalizację na ćwierćfinale. Dało to im 240 punktów rankingowych i pozycję wiceliderów. Tyle samo oczek zdobyli reprezentanci Wrześni, którzy w obu turniejach stanęli na najniższym stopniu podium. Pełne zestawienie znajdziecie tutaj.

Ranking żeński

Ze względu na to, że Chwiałka Open 2017 rozgrywana była w kategorii męskiej i mieszanej, ranking żeński tworzy jedynie turniej Warta Cup. W nim panie pokazały najwyższe siatkarskie umiejętności, co przełożyło się na wspaniałe sportowe emocje. Najwyżej sklasyfikowane zostały Kamila Płaczek i Gabriela Puławska, które zgromadziły 150 punktów. Tuż za nimi uplasowały się Joanna Szczepaniak i Aleksandra Elko. Za dwiema parami z Wielkopolski znalazł się zespół ze Stargardu i Wodzisławia Śląskiego – Julia Jurczyk-Bury oraz Natalia Tomaszewska. Pełne zestawienie znajdziecie tutaj.

Więcej o turniejach siatkówki plażowej odbywających się na obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji znajdziecie tutaj:
Warta Cup 2017
Chwiałka Open 2017

Dziękujemy za to, że w minionym sezonie tak licznie zapisywaliście się na nasze turnieje. Do zobaczenia na kolejnych imprezach organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Zawodnicy Warta Cup pod siatką

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Grafika, tutajhonorujemy kartę dużej rodziny oferta dla seniorów Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Rataje
os. Piastowskie 106a
61-164 Poznań
tel: (61) 871 06 42