Bowling OPR Bowling OPR Boisko Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Korty tenisowe OPR
Panie zagrają na zakończenie cyklu Warta Cup 2017

W najbliższą niedzielę o godzinie 9.00 na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje rozpocznie się żeński turniej siatkówki plażowej, kończący tegoroczny cykl Warta Cup. Do Poznania przyjadą 24 pary kobiecie z całej Polski.

Na liście uczestniczek znajdują się zarówno pary amatorskie, dla których siatkówka plażowa to sposób na spędzanie wolnego czasu, jak i zespoły z olbrzymim doświadczeniem zdobytym w turniejach zawodowych. Wśród faworytek upatruje się Agnieszkę Adamek i Natalię Gruszczyńską, które znajdują się na trzynastym miejscu w rankingu Mistrzostw Polski, a dziś rywalizują w eliminacjach Plaży Open w Gdańsku. Jeśli podczas tego turnieju wejdą do najlepszej szóstki, będą musiały zrezygnować z udziału w Warta Cup. Organizatorzy są na ten scenariusz przygotowani – wówczas do turnieju wejdzie pierwsza para z listy rezerwowych. Do udziału zgłosiło się bowiem 40 drużyn, czyli o 16 więcej, niż przewidywał to regulamin.

 

Podczas niedzielnych zawodów na pewno dobrze zaprezentują się dwie pary z Wielkopolski: Gabriela Puławska z Kamilą Płaczek i Wiktoria Woźniak z Pauliną Rogalską. Kamila i Wiktoria zajęły odpowiednio pierwsze i czwarte miejsce podczas czerwcowego turnieju mikstów Warta Cup. Miejscowi kibice będą dopingować dwóm poznańskim parom: Annie Urych-Turskiej i Sylwii Kwaśnik oraz Anette Ngamayama i Magdalenie Wąs. Anette jest tegoroczną Akademicką Wicemistrzynią Polski.

 

21 maja w turnieju mężczyzn Warta Cup wygrali Marcin Szczechowicz i Kamil Radzikowski. Natomiast 11 czerwca w zawodach mikstów bezkonkurencyjni okazali się Kamila Płaczek i Michał Muszyński. Pula nagród finansowych w każdym z trzech turniejów Warta Cup to 1500zł (odpowiednio za miejsce I -750zł, za II – 450zł, za III – 200zł, za IV – 100zł). Zawodnicy otrzymują też koszulki lub topy turniejowe, a wybierani przez organizatora MVP, czyli najbardziej wartościowi zawodnicy, dostają dodatkowe nagrody rzeczowe.

 

Więcej informacji o turnieju na stronie www.wartacup.posir.poznan.pl

 

Warta Cup miksty (10) Warta Cup miksty (1) Warta Cup miksty (2) Warta Cup miksty (9) Warta Cup miksty (8) Zawodnicy cieszą się po udanym zagraniu Warta Cup miksty (7) Warta Cup miksty (6) Warta Cup miksty (5) Warta Cup miksty (4) Warta Cup miksty (3) Warta Cup miksty (2) Najlepsi zawodnicy z nagrodami Zawodniczka walczy o piłkę

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Grafika, tutajhonorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Rataje
os. Piastowskie 106a
61-164 Poznań
tel: (61) 871 06 42
Menu