Bowling OPR Bowling OPR Boisko Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Korty tenisowe OPR
Mikołaj i Karol Kowalowie triumfują w I Rodzinnym Turnieju Tenisa Ziemnego

W piątek na kortach tenisowych Poznańskich Ośrodków Sportów i Rekreacji na osiedlu Piastowskim odbył się I Rodzinny Turniej Tenisa Ziemnego. Rodzinny, bo w drużynach grały dzieci wspólnie z rodzicami lub opiekunami.

Dzieci rywalizowały między sobą w kategorii KID, a dorośli w kategorii OPEN. Za miejsca w obu kategoriach przyznane zostały punkty, a turniej wygrała para, która łącznie zdobyła najwięcej punktów. Bezkonkurencyjni okazali się Mikołaj i Karol Kowalowie, którzy wygrali swoje kategorie.

Turniej oceniam bardzo dobrze, fajne korty, organizacja, miła atmosfera – mówi 12-letni Mikołaj. – Codziennie trenuję tenisa i mam już pierwsze sukcesy, między innymi zwycięstwo w Mistrzostwach Wielkopolski – dodaje. Wraz z tatą zdominowali rywalizację wygrywając wszystkie mecze.

Drugie miejsce zajęli Bruno i Jakub Drygasowie, a trzecie Kamil Andrzejewski z mamą Pauliną.

Turniej był finansowany ze środków Miasta Poznania w ramach Funduszu Antyalkoholowego i Antynarkotykowego. Była to świetna okazja do promocji tenisa i aktywnego trybu życia.

Korty na Ratajach cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza od momentu, gdy do użytku oddane zostały hala tenisowa, w której można grać przez cały rok, a także nowoczesne zaplecze szatniowe. W wrześniu otwiera tu swoją szkółkę Robert Godlewski – były halowy Mistrz Polski.

Udało nam się nawiązać współpracę z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, dzięki czemu za dwa tygodnie rusza na Ratajach szkółka tenisowa. Nabór na sezon 2018/2019 trwa – mówi Robert Godlewski.

Ośrodek na Ratajach wciąż się rozwija i mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie korzystało nie tylko z kortów tenisowych, ale również z klubu fitness Nice Lady Fitness, orlika czy bowlingu – zachęca Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Grafika, tutajhonorujemy kartę dużej rodziny oferta dla seniorów Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Rataje
os. Piastowskie 106a
61-164 Poznań
tel: (61) 871 06 42