Bowling OPR Bowling OPR Boisko Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Korty tenisowe OPR
Drużyny z Wielkopolski zdominowały turniej Warta Cup

Ponad 100 siatkarzy plażowych z całej Polski przyjechało w weekend do Poznania, aby rywalizować w turnieju Warta Cup 2018. Rywalizowali oni o 1500 złotych, nagrody rzeczowe oraz o prawo gry w wielkim finale – Chwiałka Open 2018, który odbędzie się 4 i 5 sierpnia.

Warta Cup 2018 była drugą odsłoną siatkarskiego cyklu, organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Na Oddziale Rataje odbyły się zawody w kategorii męskiej i żeńskiej. Łącznie do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodników. – Koszalin, Wrocław, Opole czy Malbork to tylko niektóre miejscowości, których reprezentanci przyjechali do Poznania – mówi Łukasz Miadziołko, pełniący obowiązki dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Jeżeli zespoły przyjeżdżają na nasze imprezy z drugiego końca Polski, jest to dla nas najlepszą pochwalą organizacyjną – dodaje. W przeciwieństwie do pierwszego turnieju – Plaży Wolności – tym razem mieszkańcy Wielkopolski nie byli zbyt gościnni. W rozgrywkach męskich całe podium zajęli zawodnicy z tego województwa. Najlepiej z przyjezdnych zaprezentowali się gracze ze Szczecina – Michał Tomaszewski i Rafał Jabłoński. Bez porażki zakwalifikowali się oni do półfinału, w którym w tie-breaku ulegli na przewagi Andrzejowi Stankowskiemu i Tomaszowi Guziałkowi z Poznania. W meczu o brąz lepsi od nich okazali się być również Paweł Jaroszczak i Michał Paniączyk.

Zawody zwyciężyli faworyci – Tomasz Jaroszczak i Tomasz Kotecki. Bez większych problemów dotarli oni do półfinału, ale w dwóch kolejnych meczach poznańsko-wrzesińska para, wygrywała 2:1 w setach. – W ten weekend odbywały się dwie Eliminacje Mistrzostw Polski – mówi Tomasz Jaroszczak. – Długo zastanawialiśmy się czy nie wybrać się do Płocka lub Rybnika, ale ze względu na organizację i atmosferę ostatecznie postawiliśmy na Warta Cup – dodaje. – Cieszymy się, że dokonaliśmy właściwego wyboru – wtóruje mu partner. – Mam nadzieję, że w wielkim finale Chwiałka Open pójdzie nam równie dobrze – dodaje Tomasz Kotecki, najlepszy zawodnik Warta Cup 2018. Warto nadmienić, że turniej rozgrywany na Oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji to trzecie zawody z rzędu wygrane przez ten zespół.

W niedzielę na piasek wybiegły kobiety. Limit 24 drużyn podobnie jak w przypadku kategorii męskiej został osiągnięty błyskawicznie. Największymi faworytkami do zwycięstwa wydawały się być Kamila Płaczek i Gabriela Puławska, które zajęły pierwsze miejsce na Plaży Wolności. Tym razem jednak utytułowane siatkarki uplasowały się dopiero na miejscu 9. Podobnie jak w sobotnich zawodach w najlepszej czwórce znalazły się aż cztery zespoły z Wielkopolski. Ostatecznie w Warta Cup 2018 triumfowały Justyna Kozłowska i Klaudia Parczyńska, które w bardzo wyrównanym meczu finałowym pokonały Annę Urych-Turską i Natalię Srokę. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki pierwszoligowego Uni Opole – Aleksandra Elko i Joanna Moczko. W ostatnim swoim spotkaniu zwyciężyły one parę Paulina Pachurka / Julia Kucner 2:1. Organizatorzy dodatkowo uhonorowali Justynę Kozłowską – przyznając jej tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały nagrody finansowe w wysokości 1500 złotych w każdej kategorii. Dzięki partnerom imprezy – Jurajskiej, Termom Maltańskim, Napiachu.pl, Paramed i Radio Afera najlepsze zespoły otrzymały również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Turniej Warta Cup był ostatnim etapem kwalifikacji do wielkiego finału siatkarskiego cyklu. Odbędzie się on 4 i 5 sierpnia pod nazwą Chwiałka Open 2018. Udział w tych prestiżowych zawodach zapewniły sobie 24 najlepsze duety męskie i żeńskie, które rywalizowały we wcześniejszych turniejach organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Pula nagród w tej imprezie wyniesie 3000 złotych. Zapisy na finał zostały już otwarte, zapraszamy do potwierdzenia swojego udziału mailowo.

Wyniki

turniej żeński – klasyfikacja końcowa
turniej męski – klasyfikacja końcowa

Zobacz: album zdjęć z turnieju męskiego, album zdjęć z turnieju żeńskiego.

Komplet informacji o cyklu turniejów siatkówki plażowej znajduje się na stronie chwialkaopen.posir.poznan.pl.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Grafika, tutajhonorujemy kartę dużej rodziny oferta dla seniorów Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Rataje
os. Piastowskie 106a
61-164 Poznań
tel: 61 871 06 42, 61 877 23 78