Bowling OPR Bowling OPR Boisko Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Skatepark Wyspa Korty tenisowe OPR
Cztery zawodowe drużyny zdominowały turniej siatkówki plażowej w Poznaniu

W niedzielę na boiskach Ośrodka Przywodnego Rataje na osiedlu Piastowskim odbył się turniej siatkówki plażowej rozpoczynający cykl Warta Cup 2017. Po wielu godzinach sportowych emocji rywalizację zwyciężył Team Proskos w składzie Marcin Szczechowicz i Kamil Radzikowski.
Pozostałe miejsca w czołówce stawki zajęły pary grające na co dzień w zawodach profesjonalnych.
Trzydzieści dwa zespoły z całej Polski wzięły udział w niedzielnym turnieju siatkówki plażowej Warta Cup 2017. – Chętnych do gry było dwa razy tyle drużyn, co wystartowało w rozgrywkach – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Zbigniew Madoński. – Aby więcej zawodników mogło zaprezentować swoje umiejętności zwiększyliśmy limit par z 24 do 32 – dodaje. Zainteresowanie sportowego środowiska było ogromne. Komplet zgłoszeń został osiągnięty na miesiąc przed datą zawodów, zaledwie 3 dni po otwarciu zapisów.

Organizatorzy spodziewali się, że Warta Cup będzie miała charakter ogólnopolski. Za sprawą Denysa Marchenko z Ługańska, turniej osiągnął rangę międzynarodową. Zawodnik z Ukrainy w parze z oldboyem z Bydgoszczy zanotował na swoim koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki, po których zakończył swój udział w rywalizacji. Malbork, Żnin, Warszawa czy Wrocław to tylko niektóre miasta, z których uczestnicy przyjechali do stolicy Wielkopolski.

Faworytami do zwycięstwa od początku były pary zawodowe. Bracia Andrys, Wierzbicki/Tkaczuk i Szczechowicz/Radzikowski zdawali się być pewniakami do miejsc na podium. Kibice zastanawiali się jednak, który z tych zespołów będzie najlepszy. Mieszkańcy Poznania liczyli również, że na swoim terenie o niespodziankę pokuszą się miejscowe pary. Zwłaszcza, że stolicę Wielkopolski reprezentował między innymi Tomasz Sokołowski – Akademicki Mistrz Polski sprzed kilku sezonów – grający w parze z doświadczonym Szymonem Śmietaną. Na sukces liczyli również reprezentujący patrona turnieju Matyka/Kuźniak z napiachu.pl oraz Andrzej Stankowski i Tomasz Guziałek. Ten ostatni jeszcze niedawno występował w duńskiej ekstraklasie siatkówki halowej w zespole Ishøj Volley. Poznań reprezentowali również Ostrowski/Rubaszewski, którzy w sobotę świętowali awans do drugiej ligi halowej z KS Murowana Goślina.

Z miejscowych par najlepiej poradzili sobie Śmietana/Sokołowski, którzy ulegli w ćwierćfinale srebrnym medalistom ubiegłorocznej Lotto Plaży Wolności – Szczechowiczowi i Radzikowskiemu. Stankowski/Guziałek pożegnali się z turniejem rundę wcześniej, przegrywając z rankingową parą Słyk/Drobiecki. W półfinałach spotkali się faworyci. Team Proskos pewnie pokonał braci Andrys 2:0, udanie rewanżując się za porażkę z trzeciej rundy rozgrywek. Równolegle o awans do wielkiego finału walczyli Tkaczuk/Wierzbicki z Wrocławia oraz Słyk/Drobiecki z Warszawy. Po bardzo zaciętym pojedynku ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z Dolnego Śląska. Awans do najważniejszego meczu kosztował ich jednak bardzo dużo sił, co z zimną krwią wykorzystał Team Proskos. – Udział w Warta Cup to dla nas najlepsza rozgrzewka przed turniejami rankingowym: Obłędną Plażą w Zbąszyniu i Lotto Plażą Wolności Poznań 2017 – mówi Kamil Radzikowski. Warto dodać, że podczas turnieju zawodnicy Proskosu poprowadzili trening pokazowy dla zainteresowanych. – Misją naszej ekipy jest zarażanie pasją do siatkówki plażowej – komentuje Marcin Szczechowicz. – Organizujemy obozy sportowe oraz treningi beach volleya w Poznaniu. Byliśmy też w Pradze, na Majorce, w Olsztynie i Zbąszyniu. Zachęcam żeby dołączyć do naszej siatkarskiej rodziny – zaprasza zwycięzca turnieju.

W meczu o brąz górą był Andrys Team. Zawodnicy z Wrocławia liczyli na triumf w całych rozgrywkach, ale ostatecznie musieli zadowolić się najniższym stopniem podium. Czwarte miejsce przypadło parze Słyk/Drobiecki. Najlepszym zawodnikiem Warta Cup został Dariusz Tkaczuk z Wrocławia, który wraz z Tomaszem Wierzbickim zajął drugie miejsce w końcowej kwalifikacji. – To kolejny rewelacyjny turniej w Poznaniu. W zeszłym roku wygraliśmy Beach Volley Festival, organizowany przez portal napiachu.pl – mówi MVP turnieju. – Zawsze z radością tu wracamy, bo jest tu świetny klimat do siatkówki plażowej – dodaje.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały atrakcyjne nagrody dla zawodników. Zwycięzcy otrzymali 750 złotych, a zdobywcy drugiego miejsca 450 złotych. W małym finale lepsza z drużyn wywalczyła 200 złotych, a nagrodą pocieszenia za czwartą lokatę było 100 złotych. Najlepsze zespoły otrzymały również nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary. Browar Fortuna – sponsor Warta Cup – uhonorował też najlepszych graczy piwnymi upominkami. Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Zbigniew Madoński ufundował nagrodę dla najlepszego zawodnika, którym była profesjonalna piłka do siatkówki plażowej.
Warta Cup 2017 to cykl trzech turniejów, które odbywają się w malowniczej scenerii piaszczystych boisk nad rzeką. Przed nami rywalizacja w kategoriach: par mieszanych (11.06) i żeńskiej (02.07). Na zawody pań są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Opłata za udział w turnieju wynosi 30 złotych za parę. Można jej dokonać w dniu zawodów, ale wcześniej należy zgłosić chęć udziału mailowo na adres organizatora wartacup@posir.poznan.pl. Szczegółowe informacje o turniejach znajdują się poniżej.

Nagrody we wszystkich turniejach cyklu Warta Cup:

1 miejsce – 750zł + puchary i nagrody rzeczowe
2 miejsce – 450zł + puchary i nagrody rzeczowe
3 miejsce – 200zł + puchary i nagrody rzeczowe
4 miejsce – 100zł + nagrody rzeczowe
Spośród wszystkich uczestników każdego z turniejów Warta Cup 2017 zostaną wybrani MVP (najlepszy zawodnik/zawodniczka), który zostanie dodatkowo uhonorowany.

Program Warta Cup 2017:

21.05 turniej męski – start godzina 9:00 – zakończony
11.06 turniej mikstów – start godzina 9:00 – przyjmujemy zapisy na listę rezerwową
02.07 turniej żeński – start godzina 9:00 – wolne miejsca

Więcej informacji o turnieju:
www.wartacup.posir.poznan.pl

Wyniki turnieju męskiego Warta Cup 2017:

1. Marcin Szczechowicz i Kamil Radzikowski
2. Tomek Wierzbicki i Dariusz Tkaczuk
3. Adam Andrys i Roman Andrys
4. Michał Słyk i Dawid Drobiecki
5-6. Szymon Śmietana i Tomasz Sokołowski
5-6. Jakub Klimański i Krystian Michalczyk
7-8. Andrzej Stankowski i Tomasz Guziałek
7-8. Tomek Jaroszczak i Krystian Rabiega
9-12. Aleksander Poznański i Wojciech Dudziak
9-12. Marcin Ozdowski i Patryk Raszewski
9-12. Damian Dura i Szymon Bułkowski
9-12. Przemysław Kolańczyk i Wojciech Meissner
13-16. Michał Muszyński i Damian Nowak
13-16. Paweł Jaroszczak i Bartosz Czerwonka
13-16. Kacper Szymula i Michał Michniewicz
13-16. Łukasz Owsianny i Mateusz Lipiński
17-24. Piotr Mendyka i Robert Pszczółkowski
17-24. Piotr Jaskuła i Mateusz Skrzypiński
17-24. Michał Skiba i Filip Cichocki
17-24. Jakub Matyka i Krzysztof Kuźniak
17-24. Jacek Mańko i Adrian Gamrot
17-24. Krzychu Grodziski i Szymon Krzyżkowiak
17-24. Wojciech Zalewski i Denys Marchenko
17-24. Jakub Łukaszewski i Piotr Górski
25-32. Rafał Piskorz i Marcin Szymanowski
25-32. Bartosz Rubaszewski i Mateusz Ostrowski
25-32. Szymon Matuszewski i Miłosz Leśniewski
25-32. Mariusz Nowak i Robert Krotoski
25-32. Wojciech Paniączyk i Artur Bułkovsky
25-32. Gracjan Nawrot i Filip Kaczmarek
25-32. Sebastian Jackowiak i Krzysztof Kwiatkowski
25-32. Janusz Jankowski i Mariusz Kucharczyk

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Grafika, tutajhonorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Rataje
os. Piastowskie 106a
61-164 Poznań
tel: (61) 871 06 42
Menu